No Test Girls (Free Skate) Group A
#100     Tue 7/19 11:30 AM    Rink B
Madelyn Cotey Jackson Optimist FSC
Jillian Duke Fort Wayne ISC
Kaela Jordan Detroit SC
Tessa Knepper Chicago FSC
Addison Kunnath Detroit SC
Ryan Pesta Detroit SC
No Test Girls (Free Skate) Group B
#101     Tue 7/19 11:50 AM   Rink B
Sarah Brown Midland FSC
Aaron Brown Midland FSC
Rena Faranso SC of Novi
Valeria Guzman SC of Novi
Karli Rancour Lansing SC
Kelly Sun Detroit SC
Naomi Tepes Detroit SC
Audrey Weizer Ann Arbor FSC
High Beginner Girls (Free Skate)     Group A
#102     Tue 7/19 12:10 PM   Rink B
Emma Bai Addison Skate School
Isabella Hamady Detroit SC
Salene Kalis Lansing SC
Emilia Nemirovsky Detroit SC
Saige Belle Purther Detroit SC
Emily Rosenberg Detroit SC
Violet Weizer Ann Arbor FSC
Pre-Preliminary Girls (Free Skate)     Group A
#103     Tue 7/19 12:30 PM  Rink B
Anneka Fernando Lansing SC
Whitney Heck Detroit SC
Adelynn Lenz Cutting Edge FSC
Elinor Minton The SC of Huntsville
Adderly Surack Fort Wayne ISC
Milena Topini SC of Novi
Emma Jane Wecker Northern Ice SC
Ella Wingler Columbus FSC
Pre-Preliminary Girls (Free Skate)     Group B
#104     Tue 7/19 12:55 PM  Rink B
Alden Hogg North Jersey FSC
Abigail Hubbeling Northern Ice SC
Samantha Mchale Northern Ice SC
Maisie Minnick Lansing SC
Rachel Mori Dallas FSC
Eliza Morman Lansing SC
Jillian Parrot Fort Wayne ISC
Kaitlyn Peters Iceland Competitive Edge FSC
Pre-Preliminary Girls (Free Skate)    Group C
#105     Tue 7/19 01:20 PM  Rink B
Claire Becker Detroit SC
Erica Graham Alaska Assoc of Figure Skaters
Cenedra Hawn Greater Kalamazoo SA
Lillian Hodges Nashville FSC
Jessie Murph The SC of Huntsville
Kailey Nazaruk Jackson Optimist FSC
Anya Ramrakhiani Fort Wayne ISC
Nora Staszewski Lansing SC
Kayla Wortman Greater Evansville FSC
Pre-Preliminary Boys (Free Skate)    
#106     Tue 7/19 01:45 PM  Rink B
Jake Blythe Highland SC
Aidan Chen Detroit SC
Aaron Chen Onyx-Suburban SA
Timothy Engman Northern Ice SC
Hayden Wood Nashville FSC
Preliminary Girls (Free Skate)     Group A
#108     Tue 7/19 02:20 PM   Rink B
Lisa Benjamin SC of Northern Virginia
Amy Blythe Highland SC
Jillian Gerus Arctic FSC
Kaya Hickman Texas Gulf Coast FSC
Katrina Impellizzeri Ice House Skating Academy
Madeline Laviolette Detroit SC
Jessica Le Texas Gulf Coast FSC
Kassandra Olejniczak Chicago FSC
Gemma Soles Traverse City FSC
Preliminary Girls (Free Skate)     Group B
#109   Tue 7/19   02:50 PM  Rink B
Alexa Beegun Shaker FSC
Kiki Dziejma-Hatta Detroit SC
Anna Kate Graban Shaker FSC
Alexandria Hood Northern Ice SC
Lisa Kong Lansing SC
Lexie Lafata Ice House Skating Academy
Hagan Pisano Anchorage FSC
Madelyn Polleys Lansing SC
Danielle Totzke Detroit SC
Emma Vermillion Ice House Skating Academy
Preliminary Girls (Free Skate)     Group C
#110     Tue 7/19 03:25 PM   Rink B
Annabella Bandol Detroit SC
Zoe Beekman Coliseum FSC Of Michigan
Carolynn Calin Lansing SC
Giavonna Derocher Detroit SC
Ashley Esposito Chicago FSC
Prisha Jain Northern Ice SC
Lauren Latamore Washington FSC
Chloe Pagogna Ice House Skating Academy
Lily Ramsby Lansing SC
Sarah Sinnott Detroit SC
Miranda Sutton Rocky Mountain FSC
Preliminary Girls (Free Skate)     Group D
#111     Tue 7/19 04:00 PM   Rink B
Allison Endacott Chicago FSC
Madi Haddad Detroit SC
Jessica Kean Ice House Skating Academy
Makinna McBride Detroit SC
Allison Mitter Individual Member
Victoria Reville The SC of Huntsville
Hope Techlin Detroit SC
Jenna Vartoogian Ice House Skating Academy
Alisa Voyevidko The New Edge FSC
Preliminary Boys (Free Skate)      
#113     Tue 7/19 04:35 PM  Rink B
Addison Apisarnthanarax Texas Gulf Coast FSC
Evan Sun Detroit SC
Pre-Juvenile Girls (Free Skate)     Group A
#115     Tue 7/19 05:25 PM    Rink B
Phoebe Anderson Columbus FSC
Keirey Franzen Dallas FSC
Jessica Kroetsch Detroit SC
Haeon Lee The SC of Huntsville
Emilie Mao Dallas FSC
Taylia McGhee Texas Gulf Coast FSC
Ava Neuhaus DuPage FSC
Natalia Rusin North Jersey FSC
Jocelyn Wen Texas Gulf Coast FSC
Kelly Yi Northern Ice SC
Pre-Juvenile Girls (Free Skate)     Group B
#116     Tue 7/19 06:05 PM    Rink B
Josephine Billings Lansing SC
Rebecca Ciarochi Dallas FSC
Nerissa Finnen Individual Member
Abigail Hrobsky Lakeland SC
Caroline Kotcher Detroit SC
Faye Kropf Fort Wayne ISC
Addison Lee Detroit SC
Emily Rits Detroit SC
Bianca Rowland Skokie Valley SC
Sydney Schulte Detroit SC
Katrina Spears Detroit SC
Pre-Juvenile Girls (Free Skate)     Group C
#117     Tue 7/19 06:50 PM    Rink B
Isobel Alford Coliseum FSC Of Michigan
Sylvia Anderson Northern Ice SC
Belle Buehrle The SC of Huntsville
Elisabeth Butz Fort Wayne ISC
Yasmeen Faranso SC of Novi
Abigail Hiler Traverse City FSC
Kellie Lambert Greater Evansville FSC
Caroline Michalak Detroit SC
Chase Naylor Fort Wayne ISC
Ashley Szymanski Fort Wayne ISC
Amanda Vermillion Ice House Skating Academy
Olivia Wingfield Traverse City FSC
Pre-Juvenile Girls (Free Skate)     Group D
#118     Tue 7/19 07:35 PM   Rink B
Katelyn Capitani Detroit SC
Georgia Chlebnik Port City SC
Paige Koopmeiners FSC of Bloomington
Katariena Leazer Chicago FSC
Elizabeth Muchnik Detroit SC
Megan Paweski Ice House Skating Academy
Reagan Pozdol Detroit SC
Francesca Schena Onyx-Suburban SA
Cara Steves Detroit SC
Emma Stoody Fort Wayne ISC
Hannah Wolschlager Midland FSC
Pre-Juvenile Boys (Free Skate)    
#114     Tue 7/19 04:45 PM Rink B
Aidan Bell Skokie Valley SC
Andy Deng Fort Wayne ISC
Charles Huang Detroit SC
Lake Liao Int’l Cntr For Excellence In Skating
Joshua Mori Dallas FSC
Evan Soles Traverse City FSC
Juvenile Girls (Short Program)    Group A
#1     Wed 7/20 08:30 AM   Rink C
Baleigh Costello Lansing SC
McKenzie Edwards The SC of Huntsville
Keirey Franzen Dallas FSC
Gianna Gallette Detroit SC
Abigail Hiler Traverse City FSC
Peyton Huttenlocker Lansing SC
Bridget Isaly Broadmoor SC
Zoe Krantz Shaker FSC
Jessica Kroetsch Detroit SC
Kellie Lambert Greater Evansville FSC
Grace Perkins Panthers FSC
Maliah Utley North Jersey FSC
Allison White Southwest Florida FSC
Gabrielle Yakovlev Detroit SC
Ava Zarewych Detroit SC
Juvenile Girls (Short Program)     Group B
#2     Wed 7/20 09:45 AM    Rink C
Josephine Billings Lansing SC
Jadyn Bortman Detroit SC
Elisabeth Butz Fort Wayne ISC
Rebecca Ciarochi Dallas FSC
Sydney Dondes SC of Northern Virginia
Kendall Erne Indiana World Skating Acad FSC
Olivia Herman Panthers FSC
Kaitlyn McGarigle Atlanta FSC
Taylia McGhee Texas Gulf Coast FSC
Amanda Melling Lansing SC
Toni Miano St. Clair Shores FSC
Caroline Michalak Detroit SC
Emily Paras Lansing SC
Jasmine Tedjo Detroit SC
Olivia Wingfield Traverse City FSC
Juvenile Girls (Free Skate)       Group A
#129     Thu 7/21 11:40 AM   Rink B
Brecken Enright DuPage FSC
Meghan Gregory Northern Ice SC
Olivia Herman Panthers FSC
Taite Hulet Gatt London SC
Peyton Huttenlocker Lansing SC
Zoe Krantz Shaker FSC
Stefania Lawrence Chicago FSC
Toni Miano St. Clair Shores FSC
Anesley Middlekauff Arctic FSC
Emily Paras Lansing SC
Angela Qin Amherst SC
Isabella Ranalli Hamilton SC
Shelby Reichard Panthers FSC
Abby Slovin DuPage FSC
Jasmine Tedjo Detroit SC
Gabrielle Yakovlev Detroit SC
Juvenile Girls (Free Skate)       Group B
#130     Thu 7/21 01:00 PM   Rink B
Jadyn Bortman Detroit SC
Baleigh Costello Lansing SC
Sydney Dondes SC of Northern Virginia
Kendall Erne Indiana World Skating Acad FSC
Isabelle Goldstein Detroit SC
Sloane Huey Northern Kentucky SC
Zoe Larson Panthers FSC
Kaitlyn McGarigle Atlanta FSC
Izabella Muchnik Detroit SC
Strauss Schneider Northern Ice SC
Karina Slobozanu Skate LaSalle
Hailey Sundstrom Alaska Assoc of Figure Skaters
Maliah Utley North Jersey FSC
Allison White Southwest Florida FSC
Libby Williams Broadmoor SC
Ava Zarewych Detroit SC
Juvenile Girls (Free Skate)       Group C
#131     Thu 7/21 02:45 PM   Rink B
Alexis Adelstein SC of Northern Virginia
Patricia Andrew London Competitive SC
Caleigh Barnard Columbus FSC
Ria Basu Chicago FSC
Georgina Bridgman Northern Ice SC
Alison Chen Detroit SC
McKenzie Edwards The SC of Huntsville
Molly Evans Onyx-Suburban SA
Gianna Gallette Detroit SC
Bridget Isaly Broadmoor SC
Elli Kopmar Southwest Florida FSC
Amanda Melling Lansing SC
Faith Olczak DuPage FSC
Grace Perkins Panthers FSC
Ariella Prober Panthers FSC
Sophia Zou FSC of Cincinnati
Juvenile Boys (Free Skate)      
#144     Sat 7/23 08:20 AM   Rink B
Alexei Chen Onyx-Suburban SA
Adrian Vecchio North Jersey FSC
Open Juvenile Girls (Free Skate)    
#127     Thu 7/21 08:15 AM   Rink B
Mia Amodeo Lake Effect FSC
Abby Donahue Onyx-Suburban SA
Lauren Dowd Ice House Skating Academy
Selina George SC of Novi
Maya Hollander Shaker FSC
Caleigh Leiken Shaker FSC
Alexis McNamara Northern Ice SC
Hannah Miller Columbus FSC
Caitlin Miller Lake Effect FSC
Sarah Pisarczyk Midland FSC
Delaney Reilley Fort Wayne ISC
Anya Roth Ice House Skating Academy
Emily Schelling Ice House Skating Academy
Catalina Shen Northern Kentucky SC
Katie Staffen St. Clair Shores FSC
Charlotte Stone St. Clair Shores FSC
Sarinna Vasavada Shaker FSC
Julia Walters Lansing SC
Lauren Williamson The SC of Huntsville
Intermediate Ladies (Combined)     Group A
#119     Wed 7/20 08:00 AM       Rink B – Short Program
#132     Thu 7/21 04:10 PM  Rink B – Free Skate
Grayson Baginski Northern Ice SC
Lauren Ball Detroit SC
Morgan Brown Chicago FSC
Calista Choi Skokie Valley SC
Danielle Choi Columbia FSC
Stephanie Ciarochi Dallas FSC
Caelin Estrabillo Hamilton SC
Josephine Hagan Louisville Skating Academy
Jessica Lukaszewski St. Clair Shores FSC
Perri Macoit Texas Gulf Coast FSC
Kelsey Menshon Amherst SC (NY)
Anna Rossiter Traverse City FSC
Emily Saari Onyx-Suburban SA
Aneesa Sheikh Detroit SC
Emma Waggoner Detroit SC
Olivia Wheeler Lansing SC
Phoebe Whitbeck Lansing SC
Lily Yu Columbus FSC
Intermediate Ladies (Combined)     Group B
#120     Wed 7/20 09:30 AM       Rink B – Short Program
#133     Thu 7/21 06:20 PM  Rink B – Free Skate
Hailee Blaski Lansing SC
Erin Coleman Panthers FSC
Cricket Darling Memorial FSC Of Houston
Isabel Holloway Detroit SC
Kelsey Holtz Chicago FSC
Katherine Karon Riverside SC
Brianna Mccormick The SC of Huntsville
Kayla Menshon Amherst SC
Hannah Oo Greater Kalamazoo SA
Julia Pinkerton Columbus FSC
Katarina Post Detroit SC
Claire Rivas Birmingham FSC
Frances Rossiter Traverse City FSC
Molly Schelosky St. Clair Shores FSC
Chihiro Taira Skokie Valley SC
Nancy Tanita Space City FSC
Chloe Thomas Hamilton SC
Elyse Wiese Skokie Valley SC
Intermediate Ladies (Combined)     Group C
#121     Wed 7/20 11:20 AM  Rink B – Short Program
#135     Fri 7/22 07:45 AM  Rink B – Free Skate
Kate Capper Coliseum FSC Of Michigan
Alyssa Dunn Chicago FSC
Sara-Kate Giles The SC of Huntsville
Ariel Gillett Panthers FSC
Elizabeth Hammill Lansing SC
Lucia Jaquez Northern Ice SC
Zerah Krubeck Skokie Valley SC
Selinah Liang SC of Novi
Natassja Nowak Detroit SC
Kiki Pichini Broadmoor SC
Emily Rosenthal Washington FSC
Susan Tatelli Skokie Valley SC
Silvana Uribe Detroit SC
Lana Utley North Jersey FSC
Grace VanZanten Greater Grand Rapids FSC
Tara Wagh Lakeland SC
Lauren Wong Hamilton SC
Alison Yan Columbus FSC
Intermediate Ladies (Combined)     Group D
#122     Wed 7/20 12:50 PM   Rink B – Short Program
#136     Fri 7/22 09:55 AM  Rink B – Free Skate
Dianna Barker Southport SC
Alexa Binder Panthers FSC
Isabel Carney Finer Edge FSC
Giuliana Corsini Hamilton SC
Sara Feminella Florida Everblades FSC
Sophie Guo The SC of Huntsville
Finley Hawk Glenwood FSC
Charlene Hsiung Onyx-Suburban SA
Delia Hughes Washington FSC
Samantha Lee Columbus FSC
Haley Lemke Skokie Valley SC
Giselle Miller Lansing SC
Pelagia Pamel Detroit SC
Sophie Paradi Skokie Valley SC
Anna Ramsby Lansing SC
Olivia Slack FSC of Bloomington
Hanaka Van Herik Chicago FSC
Ching Ching Zhang Nashville FSC
Intermediate Men (Combined)      
#134     Thu 7/21 08:10 PM  Rink B – Short Program
#147     Sat 7/23 11:45 AM   Rink B – Free Skate
Daniel Argueta Texas Gulf Coast FSC
Levon Davis Arctic FSC
Paul Egebrecht DuPage FSC
Nicolas Eveland London Competitive SC
Matthew Nielsen The Strongsville SC
Jake Pagano Nashville FSC
John Reichard Panthers FSC
Daniel Turchin Skokie Valley SC
Jackson Webb Rocky Mountain FSC
Evan Whitlow Louisville Skating Academy
Novice Ladies (Combined)       Group A
#123     Wed 7/20 02:40 PM       Rink B – Short Program
#137     Fri 7/22 12:05 PM   Rink B – Free Skate
Genevieve Arnold Amherst SC (NY)
Brigid Carlson Onyx-Suburban SA
Molly Davies Traverse City FSC
Olivia Di Iorio Northern Ice SC
Samantha Dreyer Skokie Valley SC
Gabrielle Le Donne Hamilton SC
Ambryn Meehan DuPage FSC
Braedyn Miller Lansing SC
Sylia Rabbi CPA Dollard
Hannah Robertson Stephenville SC
Alexandra Rogers Rocky Mountain FSC
Paige Ruggeri Garden State SC
Mira Tasich Detroit SC
Samantha Udell Arctic FSC
Lilika Zheng York Region Skating Academy
Novice Ladies (Combined)       Group B
#124     Wed 7/20 04:15 PM   Rink B – Short Program
#138     Fri 7/22 01:45 PM   Rink B – Free Skate
Grace Burns London Competitive SC
Kaya Chakrabortty Detroit SC
Hanna Harrell Dallas FSC
Megan Hovey Amherst SC (NY)
Angelina Huang St. Peters FSA
Clara Langevin CPA Qu?bec Neufch?tel
Courtney LaPalm Stirling FSC
Ashley Le North Jersey FSC
Chloe Leonard DuPage FSC
Alexa Matveev Richmond Training Centre
Marina Nesbitt Columbus FSC
Faith Nguyen Northern Ice SC
Grace Rathbun Atlanta FSC
Mirella Strieleman Skokie Valley SC
Frances Umezaki-Oba Georgia FSC
Carly Williams Traverse City FSC
Novice Ladies (Combined)       Group C
#125     Wed 7/20 06:10 PM       Rink B – Short Program
#139     Fri 7/22 03:45 PM   Rink B – Free Skate
Tori Bennett Mentor FSC
Sydney Dearing Glen Cairn SC
Rhea Dhar Detroit SC
Maya Gorodnitsky Richmond Training Centre
Ani Kahaian Columbus FSC
Pooja Kalyan Ozark FSC
Justess Lancia Hamilton SC
Grace Larson Florida Everblades FSC
Arista Lee Skate LaSalle
Alyssa McDougal Birmingham FSC
Emmy Schmidt Northern Kentucky SC
Jenna Shi Arctic FSC
Carling Strassguertl Unionville SC
Devyn Sutherland London Competitive SC
Elle Vaske Southwest Florida FSC
Lynn Yamane Texas Gulf Coast FSC
Novice Ladies (Combined)       Group D
#126     Wed 7/20 07:45 PM       Rink B – Short Program
#140     Fri 7/22 05:25 PM  Rink B – Free Skate
Brooke Barrett The Skating Club of Boston
Winter Deardorff Northern Kentucky SC
Linzy Fitzpatrick Detroit SC
Samantha Lang Detroit SC
Brianna Luciani Hamilton SC
Maggie Mackinnon Arctic FSC
Tina Mai Toronto Cricket Skating & CC
Olivia Pope FSC of Bloomington
Michelle Rivest Mariposa Winter Club
Gabriella Rossi Glenwood FSC
Riley Strassguertl Unionville SC
Dallas Ward Southwest Florida FSC
Katlin Watson Port Huron FSC
Cici Wu Richmond Training Centre
Kaylin Zilar Broadmoor SC
Emilea Zingas St. Clair Shores FSC
Novice Ladies (Combined)       Group E
#128     Thu 7/21 09:40 AM   Rink B – Short Program
#141     Fri 7/22 07:30 PM  Rink B – Free Skate
Jordyn Andreevski York Region Skating Academy
Jacqueline Budnick Onyx-Suburban SA
Myesha Choudhury Central Illinois FSC
Ainsly Fabel Riverside SC
Evelyn Grace Hanns The Strongsville SC
Stephanie Hice Jamestown SC
JoJo Hubbart Southwest Florida FSC
Abbey Iannone Hamilton SC
Emma Kovacevich Thornhill FSC
Regan Lee Detroit SC
Anissa Maravilla DuPage FSC
Rachel Men Skokie Valley SC
Erin Ng Mariposa Winter Club
Kimmie Nguyen SC of Northern Virginia
Emma Ramsey Arctic FSC
Christina Tenzin Skokie Valley SC
Novice Men (Combined)    
#8     Thu 7/21 08:00 AM  Rink C – Short Program
#150     Sat 7/23 04:35 PM  Rink B – Free Skate
Gabriel Blumenthal Champs ISC of BC
Nathaniel Chapple Shaker FSC
Beres Clements Champs ISC of BC
Max Denk York Region Skating Academy
Blake Eisenach Rocky Mountain FSC
Luke Ferrante The SC of Huntsville
Chase Finster Northern Kentucky SC
Alec Guinzbourg Fort Henry Heights SC
Nick Hubbart Southwest Florida FSC
David Kaufmann Rochester FSC
Alistair Lam Hamilton SC
Eric Prober Panthers FSC
Aleksa Rakic Champs ISC of BC
Dylan Wajda The Strongsville SC
Alex Wellman Central Illinois FSC
#6 — Senior Ladies Combined Short Program GROUP A — Wed. 7/20   5:50 p.m. Rink C
#12 — Free Skate — Thur. 7/21  4:45 PM Rink C
Justine Belzile CPA Sainte-Foy
Julia Budnick Onyx-Suburban SA
Emily Mei-Lin Chan Dallas FSC
Emy Decelles CPA Baie-Comeau
Alexis Dion Minto SC
Deanna Dudek Southwest Florida FSC
Isabel Kalafatis Shaker FSC
Annie Mateya Genesee FSC
Mirai Nagasu Pasadena FSC
Alicia Pineault Centre Elite Boucherville
Chloe Roslin Detroit SC
Bradie Tennell Wagon Wheel FSC
Victoria Williams Atlanta FSC
Megan Yim Champs ISC of BC
 

#7 — Senior Ladies Combined Short Program GROUP B — Wed. 7/20  7:35 p.m. Rink C 

#13 — Free SkateThur. 7/21  6:55 p.m. Rink C
Lutricia Bock German Skating Federation
Veronique Cloutier Lake Superior FSC
Anya Cockerell Wooster FSC
Emma Cullen Oshawa SC
Rebecca Dashevsky Columbus FSC
Kim Decelles CPA Baie-Comeau
Michaela Du Toit South African Skating Fed.
Ariana Grymski DuPage FSC
Avery Kurtz Broadmoor SC
Edith Lui Detroit SC
Veronik Mallet CPA Sept-Iles
Lexi Nara Yoshimura The Skating Club of New York
Francesca Siracusano Northern Ice SC
Kelsey Wong Champs ISC of BC
 

#18 — Senior Men Combined Short Program — Fri. 7/22 4:45 p.m. Rink C

#23 — Free Skate — Sat. 7/23  3:45 p.m. Rink C
Samuel Angers CPA Patinage Gatineau
Chase Belmontes All Year FSC
Alexander Bjelde Germany Skating Federation
Anthony Boucher Broadmoor SC
Edrian Paul Celestino CPA Saint-Laurent
Shaquille Davis Richmond Training Centre
Timothy Dolensky Atlanta FSC
Laurent Guay Champions Training Center
Alex Johnson Braemar-City of Lakes FSC
Daniel Kulenkamp Coyotes SC of Arizona
Keegan Messing Sherwood Park SC
Nicolas Nadeau CPA Boisbriand
Roman Sadovsky Toronto Cricket Skating & CC
Bennet Toman Richmond Training Centre

 

#19 — Senior Pairs Short Program — Fri. 7/22        6:35 p.m. Rink C
Kay Bergdolt/Miles Addison The Skating Club of Boston
Jessica Calalang/Zack Sidhu DuPage FSC/Las Vegas FSC
Brianna de la Mora/ Maxim Kurdukov Texas Gulf Coast FSC
Cali Fujimoto/Nick Barsi-Rhyne Peninsula SC/Southwest Florida FSC
Jacquelyn Green/Rique Newby-Estrella Detroit SC/Dallas FSC
Brittany Jones/Joshua Reagan Hamilton SC
Chelsea Liu/Brian Johnson St. Paul FSC/Detroit SC
Marin Ono/Wesley Killing Japan Skating Federation/ Preston FSC
Jessica Pfund/Joshua Santillan Southwest Florida FSC/All Year FSC
Alexandria Shaughnessy/Jimmy Morgan The Skating Club of Boston
Erika Smith/Andrew Reiss The Skating Club of New York/ Los Angeles FSC
Miu Suzaki/Ryuichi Kihara Japan Skating Federation
Joy Weinberg/ Maximiliano Fernandez Southwest Florida FSC

 

#24 — Senior Pairs Free Skate — Sat. 7/23 6:10 p.m. Rink C
Kay Bergdolt/Miles Addison The Skating Club of Boston
Jessica Calalang/Zack Sidhu DuPage FSC/Las Vegas FSC
Brianna de la Mora/Maxim Kurdukov Texas Gulf Coast FSC
Haven Denney/Brandon Frazier The Skating Club of New York/ All Year FSC
Cali Fujimoto/Nick Barsi-Rhyne Peninsula SC/Southwest Florida FSC
Jacquelyn Green/Rique Newby-Estrella Detroit SC/Dallas FSC
Emily Hayward/Hamish Gaman Great Britain Federation
Brittany Jones/Joshua Reagan Hamilton SC
Chelsea Liu/Brian Johnson St. Paul FSC/Detroit SC
Marin Ono/Wesley Killing Japan Skating Federation/ Preston FSC
AnnaMarie Pearce/Mark Magyar Hungary Skating Federation
Jessica Pfund/Joshua Santillan Southwest Florida FSC/All Year FSC
Alexandria Shaughnessy /Jimmy Morgan The Skating Club of Boston
Erika Smith/Andrew Reiss The Skating Club of New York/ Los Angeles FSC
Miu Suzaki/Ryuichi Kihara Japan Skating Federation
Joy Weinberg/ Maximiliano Fernandez Southwest Florida FSC

 

#3 — Junior Ladies Combined Short Program GROUP A — Wed. 7/20 11:20 a.m. Rink C
#10 — Free Skate — Thur. 7/21 12:-05 p.m. Rink C
Marjorie Comtois CPA Chambly
Natalie D’Alessandro Toronto Cricket Skating & CC
Tamia Ellison Broadmoor SC
Meiryla Findley Detroit SC
Ashley Kim Dallas FSC
Carly Leonard DuPage FSC
Jessica McHugh Champs ISC of BC
Andrea Mendez Detroit SC
Rachel Moran Hamilton SC
Melissa Murray Arctic FSC
Victoria Oliver Toronto Cricket Skating & CC
Alyson Pekkola Winterhurst FSC
Stephanie Rechsteiner Kitchener-Waterloo SC
Sydney Rose Southwest Florida FSC
Alison Schumacher Riverside SC
Amanda Stan Romanian Skating Federation
Tambra Wenger Southwest Florida FSC

 

#4 — Junior Ladies Combined — Short Program — GROUP B — Wed. 7/20 1:30 p.m. Rink C
#11 — Free Skate — Thur. 7/21 2:25 p.m. Rink C
Stephanie Chin CPA Centre-Sud
Hannah Dawson CPA Hawkesbury FSC
Emma Dinda St. Margaret’s Bay Nova Scotia
Anastassiya Khvan Kazakhstan Skating Federation
Mikaela Manoogian Detroit SC
Lissa Anne McGaghey Campbeilton FSC
Lily Miller Wisconsin FSC
Sally Nguyen Hamilton SC
Shannon Porter Broadmoor SC
Tara Prasad Detroit SC
Tessa Sjolander Toronto Cricket Skating & CC
Kaitlin Stitz Toronto Cricket Skating & CC
Ayumi Takanami Japan Skating Federation
Evelyn Walsh London Competitive SC
Julia Wang Skate Oakville
Cailey Weaver Panthers FSC
Elise Wellman Fort Wayne ISC

 

#5 — Junior Ladies Combined Short Program — GROUP C — Wed. 7/20 3:40 p.m. Rink C
#16 — Free Skate — Thur. 7/21 11:10 a.m. Rink C
Emily Bausback Champs ISC of BC
Maxine Marie Bautista DuPage FSC
Victoria Bocknek York Region Skating Academy
Felicia Bonitatibus Hamilton SC
Paige Conners The Skating Club of New York
Aurora Cotop Thornhill FSC
Lea Johanna Dastich Germany Skating Federation
Emma Gray Chicago FSC
Am?lie Hervieux CPA Centre-Sud
Elizabeth Jour-Krasikov Mariposa Winter Club
Maya Lappin Richmond Hill FSC
Brynne McIsaac Washington FSC
Karina Nance Skokie Valley SC
Helen Palabrica-Schorse Wisconsin FSC
Cristina Rackley Winterhurst FSC
Valeriya Shkvarchuk CPA Verdun FSC
Tori Weingarten Detroit SC
Semi Won Toronto Cricket Skating & CC

 

#9 — Junior Men Combined Short Program     Thur. 7/21 9:55 a.m. Rink C
#20 — Free Skate — Sat. 7/23 7:30 a.m. Rink C
Antony Cheng Thornhill FSC
Zachary Daleman Toronto Cricket Skating & CC
Stephen Gogolev Toronto Cricket Skating & CC
Mark Gorodnitsky Istrael Skating Federation
William Hubbart Southwest Florida FSC
Colton Johnson FSC of Bloomington
Iliya Kovler Richmond Training Centre
Grant Kulenkamp Coyotes SC of Arizona
Brian Le Champs ISC of BC
Kelvin Li Northern Ice SC
Sasha Lunin Fort Wayne ISC
Matthew Markell Prescott FSC
Conrad Orzel York Region Skating Academy
Joseph Phan CPA Laval
Andrew Sena FSC of Bloomington
Derek Wagner Northern Ice SC
Justin Wichmann Dallas FSC

 

#17 Junior Pairs Short Program Fri. 7/22  1:30 p.m. Rink C
Olivia Boys-Eddy/ Mackenzie Boys-Eddy Brampton-Chinguacousy SC
Vanessa Chen/Eric Hartley Penninsula FC/Queen City FSC
Emma Coppess/ Robert Hennings All Year FSC/Los Angeles FSC
Nica Digerness/Danny Neudecker Broadmoor SC/Seattle SC
Alison Eby/Trennt Michaud Ayr SC/Prince Edward SC
Kate Finster/Brandon Kozlowski Northern Kentucky FSC/Skokie Valley SC
Isabella Gamez/Griffin Schwab Los Angeles FSC/The Skating Club of New York
Megan Griffin/Andrew Civiello Coyotes SC of Arizona
Sapphire Jaeckel/ Matthew Scoralle All Year FSC
Hannah Klopstock/ Daniel Arsenault Los Angeles FSC/Colorado SC
Jamie Knoblauch/ Cody Wong Preston FSC
Elli Kopmar/Jonah Barrett Southwest Florida FSC
Laiken Lockley/Keenan Prochnow DuPage FSC
Audrey Lu/Mishael Mitrofanov Dallas FSC
Gabriella Marvaldi/ Daniel Villeneuve SC of Southern New Jersey/ Individual Member
Lori-Ann Matte/Thierry Ferland CPA St Romuald St Jean
Jabe Roberts/Berit Cummings Atlanta FSC/Lake Minnetonka FSC
Sarah Rose/Joseph Goodpaster Southwest Florida FSC
Jillian Smart/Matthew Rounis The Skating Club of Boston
Lindsay Weinstein/ Jacob Simon DuPage FSC/Skokie Valley SC

 

#22

 

Junior Pairs Free Program Sat. 7/23 11:50 a.m. Rink C
Olivia Boys-Eddy/Mackenzie Boys-Eddy Brampton-Chinguacousy SC
Vanessa Chen/Eric Hartley Peninsula FC/Queen City FSC
Emma Coppess/Robert Hennings All Year FSC/Los Angeles FSC
Nica Digerness/Danny Neudecker Broadmoor SC/Seattle SC
Alison Eby/Trennt Michaud Ayr SC/Prince Edward SC
Kate Finster/Brandon Kozlowski Northern Kentucky FC/Skokie Valley SC
Isabella Gamez/Griffin Schwab Los Angeles FSC/The Skating Club of New York
Megan Griffin/Andrew Civiello Coyotes SC of Arizona
Sapphire Jaeckel/Matthew Scoralle All Year FSC
Hannah Klopstock/Daniel Arsenault Los Angeles FSC/Colorado SC
Jamie Knoblauch/Cody Wong Preston FSC
Elli Kopmar/Jonah Barrett Southwest Florida FSC
Laiken Lockley/Keenan Prochnow DuPage FSC
Audrey Lu/Mishael Mitrofanov Dallas FSC
Gabriella Marvaldi/Daniel Villeneuve SC of Southern New Jersey/ Individual Member
Lori-Ann Matte/Thierry Ferland CPA St Romuald St Jean
Jabe Roberts/Berit Cummings Atlanta FSC/Lake Minnetonka FSC
Sarah Rose/Joseph Goodpaster Southwest Florida FSC
Jillian Smart/Matthew Rounis The Skating Club of Boston
Lindsay Weinstein/Jacob Simon DuPage FSC/Skokie Valley SC